Oproep aan ouders: Er zijn meer voorzieningen om kinderen te ondersteunen dan u denkt!

vrijdag, 27 april 2018 01:14

De komende 4 jaar beschikken scholen en clubs over extra gelden vanuit de gemeente om kinderen van ouders die het niet breed hebben ook mee te laten doen. Dit geldt b.v. voor schoolreisjes, lidmaatschap of sportkleding van de sportclub of instrumentarium van de muziekvereniging.


Deze gelden mogen enkel in natura besteed worden, dus geen financiële vergoeding.

 

Het gaat hier om geld dat landelijk beschikbaar gemaakt is door de toenmalige minister Klijnsma en onze gemeente heeft het verdeeld over de verschillende scholen en clubs waar kinderen zijn of naartoe kunnen. De werkgroep “Ambassadeurs tegen Armoede” zou graag willen, dat ouders die het niet breed hebben, waar nodig een beroep doen op deze voorziening. Voor de instanties, als een school of club is het een hele opgave om te kunnen signaleren, voor welk kind dat lid is of lid wil worden, voor wie deze ondersteuning nodig is en als ouder loop je niet te koop met deze problematiek.

Als “Ambassadeurs tegen Armoede” willen we ook heel graag de kinderen in onze gemeente helpen, zodat ze niets hoeven te missen als het gaat om schoolactiviteiten die geld kosten of in de lichamelijke en cognitieve ontwikkeling van kinderen die gestimuleerd worden door deelname aan sport en / of muziek. Maar weet als ouder, indien de thuissituatie het financieel niet toe laat om je kind deel te laten nemen aan een sportactiviteit of muziekgebeuren, dat daar nu extra gelden voor beschikbaar zijn gesteld om te zorgen dat ieder kind mee kan doen. Het gaat dus niet ten koste van de kas van de b.v. sportclub; het zijn extra middelen voor de komende 4 jaar die ook enkel voor dit doel gebruik mogen worden.

De verenigingen en scholen zijn vrij om te bepalen in hoeverre zij om gaan met het verzoek van ouders. Dit gaat op basis van vertrouwen en onderlinge afspraken.

Deze gelden vallen buiten de voorziening van de bijzondere bijstand. Daarnaast heeft ook de Vincentius vereniging extra gelden uit dit fonds gekregen om ondersteuning te bieden om velerlei terreinen

Uw kind kan ook meedoen! Doe a.u.b. een beroep op!

Ambassadeurs tegen Armoede, Sint-Michielgestel.

06-42373538


Plaats reactie

Alle reacties worden voor plaatsing op de website vooraf gecontroleerd door de beheerder van deze website, uit zijn/haar beslissing kunnen geen rechten ontleend worden
Reacties met vloekwoorden en/of het gebruik van schuttingwoorden worden niet geplaatst.


Beveiligingscode
Vernieuwen

BlikOp Sint-Michielsgestel maakt gebruik van cookies. Dit doen wij om onder andere de website te kunnen analyseren en daarmee het gebruiksgemak te vergroten. Daarnaast plaatsen wij cookies om advertenties te tonen. Door gebruik te blijven maken van BlikOp Sint-Michielsgestel, of door op 'Akkoord' te klikken, geeft u toestemming voor het gebruik en plaatsen van cookies. Wilt u meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons privacybeleid.
Akkoord