Maar nu…..de titel…..volgens mij gaat 2012 de boeken in als het jaar van de ‘af’ factor. Maar waarom? Heeft het te maken met de kliko’s die overstromen van al het verpakkingsmateriaal en kliekjes van de afgelopen feestdagen?
Nou ik moet eerlijk bekennen dat de kliko ook hier tot zijn nek toe vol zit…….net als ik overigens. Maar als de klikoboer komende vrijdag weer is geweest, dan is die kliko van ons in ieder geval meteen van zijn opgeblazen gevoel en overgewicht af………wat voor mij helaas niet zal gelden. “Morgen ga ik afvallen…..” het probleem is dat er elke dag een morgen is en er dus verrekte weinig of niets af…..gevallen zal worden.
Zo zijn er altijd wel excuses te verzinnen om onder een bepaalt gedrag of fysieke gesteldheid uit te komen “Ik kom niet aan... ik houdt voedsel vast” of “Ik ben vorig jaar 5 kilo kwijtgeraakt……deze maand heb ik ze weer gevonden!” Ik heb altijd geleerd “van uitstel komt afstel!” en ben het daar nog steeds mee eens.
De één wil zich graag aan zijn neus laten opereren, maar het blijft uiteindelijk toch een gok…….de ander wil stoppen met roken, wat altijd een teer onderwerp blijft. Ik zeg heb je een doel……doe het nu het nog kan en kom los van de gewoonte om te gaan rusten voordat de vermoeidheid inzet!
Nee….ik ben ‘eergisteren’ begonnen met afkicken van al het lekkers in mijn kelder en koelkast. En daarmee is nu mijn Alpe D’HuZes 2012 avontuur officieel van start gegaan op 01-01-2012!
![]()
2012 is amper begonnen en de ene storm volgt de andere in een rap tempo af en koning winter lijkt ergens met zijn dikke kont op de Bahamas te zitten…..aan het afwachten denk ik. Dit weer lijkt in ieder geval echt nergens op………13 graden windkracht 9 en weer een hoop ellende. Takken vallen in een rap tempo van de bomen af. Af en toe moet je verrekte goed opletten dat je niet door een spontane rukwind van je fiets af wordt geblazen.
Maar we zijn onderweg en het aftellen is weer begonnen naar doelen die we met zijn allen hebben gesteld voor 2012…..de één telt af naar de carnaval….de ander naar misschien…….een jubileum…..? Ik ben ook aan het aftellen op weg naar 7 juni 2012. Voordat je het weet is het alweer zover en moet ik alles uit de kast halen om mijn doel te bereiken…….of ik het haal…….dat is afwachten. Maar ik heb met mijzelf afgesproken dat ik stinkend mijn best ga doen om die berg 6 keer op en af te fietsen.
Zo het is tijd om mijn column voor deze week weer af te ronden en inspiratie op te gaan doen voor de komende week. Het blijft overigens wel afwachten of dit gaat lukken want de boog van inspiratie gaat op en af. Dus moet ik er gewoon voor zorgen dat ik begin met schrijven als ik op een hoogtepunt ben aangekomen van inspiratie.
Nu vragen jullie je waarschijnlijk nog steeds af waarom ik denk, dat 2012 de “af”factor heeft? Nou de meeste van jullie hebben denk ik nog nooit zo vaak, bewust of onbewust, het woord “af”of woorden met “af” erin gelezen zoals in deze column……..is dat nuttig of functioneel?
Dat mogen jullie zelf invullen…………….
![]()
Tot volgende week maar weer!
Sportieve groeten,
Bas





Reacties
RSS lijst met reacties op dit artikel